Ako zvýšiť bezpečnosť WordPressu cez SSL

Určite ste sa už stretli so šifrovaným prenosom dát v prehliadači, či už pri platbe v elektronickom obchode alebo pri práci v internetbankingu. Aj WordPress si môžeme zabezpečiť týmto spôsobom.

Pre zabezpečný prenos dát použijeme rozšírenie klasickeho prenosového protokolu HTTP. Použitím SSL (Secure Socket Layer) v HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) možete šifrovať celú komunikáciu na na webe až 256-bitovým kódovaním.

SSL certifikát

HTTPS transfer

Správne overený SSL certifikát

Budete potrebovať platný SSL certifikát. Najznámejším poskytovateľmi sú americké spoločnosti Verisign a Thawte. Na Slovensku je to napríklad Prvá slovenská certifikačná autorita. Najlacnejšie Vás pravdepodobne certifikát poskytovaný hostingom, kde prevádzkujete svoje stránky.

Po zakúpení a správnom nainštalovaní SSL certifikátu od certifikačnej autority môžete na celom svojom webe používať používať miesto bežného protokolu http:// zabezpečený protokol https://.

SSL pre WordPress

Najpoužívanejší riešenie pre zvýšenie bezpečnosti dát vo WordPresse je vynútenie šifrovaného prenosu dát pre správu blogovacieho systému.

Jednoduché a účinné riešenie poskytnú rozšírenia WordPress HTTPS alebo Better WP Security.

WordPress HTTPS plugin

Možnosti nastavenia v rozšírení WordPress HTTPS

Tags: ,

No comments yet.

Leave a Reply